ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΤΡΟΠΗ Η ΕΛΛΑΔΑ

LIVE: ΕΛΛΑΔΑ- ΛΕΤΟΝΙΑ 3-2

10/10/2009, 22:48 | Διαβάστηκε 12443 φορές Αποστολή

(Photo: Action Images)
57'ΓΚΟΛ 3-2 Η ΕΛΛΑΔΑ! Ξανά ο Γκέκας με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τοροσίδη σκοράρει και βάζει την Εθνική μπροστά στο σκορ!

50'Κίτρινη κάρτα θα δει ο Σαμαράς.

49' Για μια ακόμη φορά ο Καραγκούνης δοκιμάζει το σουτ από μακριά, με τον Βάνινς να αποκρούει δύσκολα.

48' ΓΚΟΛ 2-2 Η ΕΛΛΑΔΑ! Ψύχραιμος ο Γκέκας από την άσπρη βούλα, βρίσκει στόχο και ισοφαρίζει.

47'Πέναλτι κερδίζει η Έλλαδα για τράβηγμα στον Σαμαρά.

46'Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Με δύο αλλαγές θα ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο η εθνική ομάδα. Αμανατίδης και Πατσατζόγλου μπαίνουν στις θέσεις των Τζιόλη και Σαλπιγγίδη.

45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

45'Ένα επιπλέον λεπτό έδειξε ο τέταρτος διαιτητής.

41' ΓΚΟΛ 1-2 Η ΛΕΤΟΝΙΑ! Εξαιρετική ομαδική ενέργεια με τελικό αποδέκτη τον Βερπακόφσκις που πλασάρει τον Τζόρβα, διπλασιάζοντας τα προσωπικά γκολ και βάζοντας μπροστά τους Λετονούς στο σκορ.

39'Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα, μετά από φάση διαρκείας, με τον Σαμαρά να σουτάρει ελάχιστα άουτ.

Σε παθητικό ρόλο έχει περιοριστεί η εθνική Ελλάδας, καθώς τα τελευταία λεπτά οι Λετονοί κυκλοφορούν καλύτερα την μπάλα.

28'Απίστευτο σουτ του Λάιζανς, σχεδόν από τη σέντρα θα περάσει ελάχιστα έγω από τα δοκάρια του Τζόρβα που όμως, είχε αντίληψη της φάσης.

26' Μετά από κόρνερ και πάλι ο Γκέκας θα πιάσει την κεφαλιά, αλλά δεν θα καταφέρει να σημαδέψει σωστά στέλνοντας την μπάλα άουτ

23' Μετά από αδράνεια σχεδόν όλης της ελληνικής ομάδας, ο Βερπακόφσκις βρέθηκε απέναντι στον Τζόρβα, αλλά η προβολή του δεν βρήκε στόχο.

22' Δυνατό διαγώνιο σουτ του Σεϊταρίδη, θα περάσει άουτ.

Στον ίδιο ρυθμό συνεχίζεται το παιχνίδι με τους παίκτες του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος να προσπαθούν να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για ένα δεύτερο γκολ.

15' Δοκάρι για την Ελλάδα μετά από δυνατό σουτ του Καραγκούνη από πολύ μακριά

12' ΓΚΟΛ 1-1!Ισοφαρίζει η Λετονία με εξαιρετικό ψαλιδάκι του Βερπακόφσκις, μετά από απόκρουση του Τζόρβα σε προηγούμενη προσπάθεια του Γκορκς.

Συμπληρώνεται το πρώτο δεκάλεπτο με τους Έλληνες διεθνείς να έχουν τον έλεγχο του αγώνα.

4' ΓΚΟΛ 1-0 ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! Μετά από σέντρα του Καραγκούνη από τα δεξιά, ο Φάνης Γκέκας πετάγεται στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και με κεφαλιά κάνει το 1-0.

2'Δυνατό σου του Τοροσίδη δεν θα ανησυχήσει τον τερματοφύλακα των Λετονών.

1' Έναρξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΕΛΛΑΔΑ: Τζόρβας, Σεϊταρίδης, Παπασταθόπουλος, Μόρας, Τοροσίδης, Καραγκούνης, Κατσουράνης, Τζιόλης (46'Τζιόλης), Σαλπιγγίδης (46'Σαλπιγγίδης), Γκέκας, Σαμαράς.

ΛΕΤΟΝΙΑ:Βάνινς, Κλάβα, Ιβάνοφς, Γκορκς, Κατσάνοβς, Λάϊζανς, Κολισνιτσένκο, Τσάουνα, Ρούμπινς, Βερπακόφσκις, Κάρλσονς.

* Στα επίσημα του Ολυμπιακού Σταδίου κάθονται οι Χενκ Τεν Κάτε, Αντώνης Αντωνιάδης, Νικόλας Πατέρας και Βασίλης Γκαγκάτσης. Ανάμεσα σε σκάουτερς ευρωπαϊκών ομάδων που βρίσκονται στο γήπεδο είναι ένας και της ιταλικής Κιέβο.

ΓΗΠΕΔΟ: Ολυμπιακό Στάδιο
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Όβρεμπο (Νορβηγ